propolski.pl: Prezydent Zełenski

Posłuchają go? Zełenski zaapelował do Rosjan: „Jeśli chcecie przeżyć, uciekajcie”

„Jeśli żołnierze rosyjscy chcą przeżyć, to czas na ucieczkę” – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na wideo wygłoszonym w poniedziałkowy wieczór. Polityk dodał, że Ukraińcy „wypędzą okupantów do granicy, której linia się nie zmieniła”.

– Najeźdźcy dobrze o tym wiedzą. Jeśli rosyjscy żołnierze chcą przetrwać, to czas, aby uciekli, wrócili do domu. Jeśli boją się wrócić do Rosji, niech poddadzą się, a my zagwarantujemy im przestrzeganie wszystkich norm konwencji genewskich – wyjaśnił prezydent Ukrainy.

– Jeśli mnie nie posłuchają, zmierzą się z naszymi obrońcami, którzy nie spoczną, nim nie wyzwolą wszystkiego, co należy do Ukrainy – mówił ukraiński przywódca.

Armii ukraińskiej udało się zniszczyć rosyjskie składy amunicji i wyzwolić kilka wsi. Wszystko za sprawą kontrofensywy w obwodzie chersońskim na południu kraju.

W planach leży również odbicie Chersonia, które jest największym okupowanym przez Rosjan miastem.

Wojna na Ukrainie największym konfliktem w Europie od 1945 r.?

Władimir Putin wywołał największy konflikt zbrojny w Europie po II wojnie światowej. Na Rosję spadły surowe sankcje ze strony UE i USA, a także innych państw zachodnich.

Moskwa nie określa inwazji na Ukrainę po imieniu, lecz „specjalną operacją wojskową”. Ponadto domaga się od Kijowa „demilitaryzacji i denazyfikacji” kraju.

Jak donosi Ogólnorosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej, „specjalną operację wojskową” na Ukrainie poparło nawet 75 proc. Rosjan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „PiS próbuje obrzydzić Polakom Unię Europejską”. Trzaskowski nie przebiera w słowach

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pokazał, jak strzela do podręcznika prof. Roszkowskiego. Nagranie obiegło sieć [WIDEO]

Źródło: Ukrinform / CNN / Reuters

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these