PiS próbuje obrzydzić Polakom Unię Europejską i wyprowadzić nas na margines Wspólnoty – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który był gościem w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News.

Włodarz stolicy skrytykował ostatnie poczynania rządu PiS. Odniósł się również do decyzji Anwilu o wznowieniu produkcji nawozów azotowych.

Trzaskowski ostro o działaniach PiS

– Prawo i Sprawiedliwość widzi w Unii Europejskiej większe zagrożenie ze strony Zachodu niż ze Wschodu. Tak mówi przecież główny ideolog tej partii – profesor Krasnodębski – powiedział Rafał Trzaskowski.

W ocenie polityka PO, Unia Europejska, solidarność europejska, a także współdziałania w ramach Unii to najważniejsza kwestia, jeżeli chcemy rozwiązać problemy takie jak wysokie ceny energii elektrycznej.

– Szkoda, że PiS tego nie widzi i próbuje obrzydzić Polakom Unię Europejską i wyprowadzić nas na margines Wspólnoty. A ona właśnie jest nam do tego potrzebna, żeby razem podejmować decyzje, które będą nam pomagać w tak trudnych sytuacjach – mówił prezydent Warszawy.

– Chciałem przypomnieć, że rząd przez ostatnie siedem lat nie przygotowywał się do transformacji energetycznej w Polsce, zabił energetykę wiatrową. Ta polityka stała w miejscu. Gdyby przez ten czas rząd się do tego przygotowywał, ceny mogłyby być inne – dodawał.

Przeczytaj również:  Polskie rolnictwo w najgorszej kondycji od dekad. PiS nie reaguje na to, co się dzieje

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziki szał Rosjanki. Nie mogła wejść do klubu [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejne nieeleganckie zachowanie Ronaldo. Tak potraktował dziennikarkę [WIDEO]

źródło: Polsat News

(Visited 148 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj