propolski.pl: Donald Trump

Donald Trump chce powtórzenia wyborów i grzmi: „OSZUSTWO i INGERENCJA W WYBORY”

„Więc teraz okazuje się, definitywnie, że FBI ukryło historię laptopa Huntera Bidena przed wyborami, wiedząc, że jeśli tego nie zrobi, Trump łatwo wygrałby wybory prezydenckie w 2020 r.” – napisał w poniedziałek były prezydent Donald Trump na portalu TRUTH Social.

„To potężne OSZUSTWO i INGERENCJA W WYBORY na poziomie nigdy przedtem niewidzianym w naszym kraju. Rozwiązanie: ogłoszenie prawowitego zwycięzcy lub, to byłoby minimalnym rozwiązaniem, ogłoszenie wyborów 2020 nieodwracalnie oszukanymi i zorganizowanie nowych wyborów, natychmiast” – dodał amerykański polityk.

Jak informuje dziennik „New York Post”, Donald Trump skomentował w ten sposób wywiad założyciela Facebooka Marka Zuckerberga z autorem podcastów Joe Roganem. Zuckerberg podawał, że FBI przestrzegło jego firmę, by miała się na baczności, jeśli chodzi o rosyjskie próby dezinformacji i wpływania na wybory.

W ocenie byłego prezydenta USA to dowód na to, że FBI wpłynęło na decyzję Twittera i Facebooka, po to, by nie publikować na stronach artykułów mówiących o treściach odkrytych w laptopie syna Joe Bidena, Huntera.

Afera z treściami znalezionymi na laptopie

Chodzi m.in. o zarzuty sugerujące, że Hunter proponował ukraińskiemu doradcy spółki gazowej Burisma Wadymowi Pożarskiemu „okazję”, by spotkać się z jego ojcem. Wówczas znane serwisy takie, jak Twitter i Facebook oceniły artykuł jako dezinformację oraz ograniczyły jego rozpowszechnianie na platformach.

Zdaniem CNN, prokuratura federalna wszczęła dochodzenie w sprawie syna prezydenta. Dotyczy ono również innych tematów, w tym oszustw podatkowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejne nieeleganckie zachowanie Ronaldo. Tak potraktował dziennikarkę [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pokazał, jak strzela do podręcznika prof. Roszkowskiego. Nagranie obiegło sieć [WIDEO]

źródło: PAP

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these