Urszula Zielińska, posłanka partii Zieloni, która otrzymała mandat z list Koalicji Obywatelskiej, zabrała głos na mównicy sejmowej. Parlamentarzystka przekonywała, że polska emituje więcej dwutlenku węgla niż Indie i Chiny.

— Proszę państwa, świat płonie na naszych oczach — oznajmiła posłanka Zielonych. — Jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Australii. W obliczu tej tragedii musimy przystąpić do debaty o kryzysie klimatycznym.

Zielińska przekonywała następnie, że pod względem emisji CO2 w przeliczeniu na jednego obywatela, Polska wyprzedza Chiny oraz Indie:

— Fakty dla nas są bezlitosne. Od czterech lat polskie emisje rosną, a ich przyrost na mieszkańca jest dziś najwyższy na świecie, panie premierze. Wyższy niż w Indiach i wyższy niż w Chinach.

Wystąpienie Zielińskiej spotkało się z negatywnym odzewem internautów. Ci zarzucili jej brak konkretnych danych oraz operowanie histerycznymi sloganami.

Pani Poseł Urszula Zielińska jako pierwsza Polka, udała się w podróż kosmiczną — zażartował użytkownik Twittera.

— Szkoda, że nie poparła tego konkretnymi danymi, ale wierzę jej na słowo, w końcu wygląda na taką, co ma pojęcie o wszystkim — ocenił ironicznie jeden z internautów.

Przeczytaj również: Siemoniak „postawiony do pionu” przez Mazurka. Poszło o Grodzkiego

źródło: Twitter

(Visited 161 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj