Wiceszefowa klubu Lewicy Magdalena Biejat gościła na antenie TVP Info i uczestniczyła w burzliwej rozmowie dotyczącej trudnej sytuacji migracyjnej przy granicy z Białorusią. Przy okazji zaliczyła kompromitującą wpadkę, która rozniosła się echem w internecie.

— Pozwalamy doprowadzać do sytuacji, w której ci ludzie, wśród których jest bardzo dużo rodzin z dziećmi, siedzą w naszym lesie, trafiają do nas i są odsyłani. To rodziny, które są przez nasze służby odsyłane do lasu i na bagna. Co ma zrobić Straż Graniczna polska, w sytuacji gdzie dzieci marzną na granicy ukraińsko, nie wiem… słoweńskiej powiedzmy. Czy litewskiej? — zapytała Biejat.

Poprzez te słowa wykazała się brakiem elementarnej wiedzy — jak bowiem wszyscy wiemy, Ukraina nie graniczy ze Słowenią, ani z Litwą.

— No nic nie zrobią, bo to nie jest ich kompetencja. Ja mówię, żeby w ramach swoich kompetencji nasze służby zachowywały się w sposób odpowiedzialny i przestrzegały podstawowych zasad i prawnych i humanitarnych — grzmiała posłanka. Do jej wypowiedzi niezwłocznie odniósł się poseł Krzysztof Lipiec z PiS-u.

— To, co pani w tej debacie czyni, nie zasługuje mówiąc delikatnie na pochwałę, bo ta pochwała jest z pani strony na rzecz reżimu Łukaszenki. Łukaszenka gra dziećmi i wy też gracie dziećmi. I to jest najgorsze, co może być. Wykorzystujecie razem z Łukaszenką dzieci jako tarcze obronne dla błędnych idei. Zamiast bronić Polski. Pani poseł, tych dzieci w lesie nie powinno w ogóle być. Dzisiaj Polska i polski rząd ma największy problem z tym że z jednej strony walczy z Łukaszenką, z drugiej strony walczy z waszymi poglądami, waszym podejściem do tego, co się dzieje na granicy. Niestety z tej debaty również to wynika, że wy wspieracie bardziej Łukaszenkę niż polski rząd — skwitował poseł Lipiec.

Przeczytaj również:  Jest wyrok ws. zabójstwa prezydenta Adamowicza. Szokujące zachowanie sprawcy w sądzie

Zobacz również: Korwin-Mikke stanął w obronie Łukaszenki: “To życzliwy człowiek”

Zobacz również: Pierwsza linia bez obowiązku maskowania w samolotach. „Nie widzimy już potrzeby”

źródło: Twitter.com

(Visited 1 192 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj