Robert Winnicki stracił cierpliwość, kiedy dowiedział się, że Rosjanie grożą wyburzeniem polskiego cmentarza w Katyniu. Poseł Konfederacji opublikował post na Twitterze, w którym wskazał, co należy zrobić w takiej sytuacji.

Rosjanie planują zburzyć polski cmentarz w Katyniu, a przynajmniej tak straszą. Białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan udostępnił nagranie, na którym widać ciężki sprzęt przywieziony na teren cmentarza.

– Smoleńscy urzędnicy i lokalni działacze przywieźli ciężki sprzęt na polski cmentarz wojskowy w Katyniu i zagrozili zniszczeniem go w odpowiedzi na »wyburzenie sowieckich pomników w Polsce«. Zaczęli też petycję, aby raz na zawsze rozwiązać »kwestię katyńską« – napisał Tadeusz Giczan.

Do tych okoliczności odniósł się polityk Konfederacji Robert Winnicki, który napisał, jak powinny zachować się władze, gdyby Rosjanie podjęli decyzję o zniszczeniu polskiego cmentarza w Katyniu.

– Wyburzyć wszystkie sowieckie pomniki w Polsce powinniśmy już dawno, ale jeśli ta swołocz podniesie rękę na katyńskie groby, to trzeba to będzie zrobić niezwłocznie i dodatkowo zastanowić się co dalej z sowieckimi cmentarzami – napisał wzburzony Winnicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ministerstwo Obrony Rosji: W ataku rakietowym zabito 30 „polskich najemników”

Przeczytaj również:  Rosjanie ponownie się wygłupili. Wystrzelili rakietę w samych siebie [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki: „W polskich szpitalach leczymy rannych żołnierzy ukraińskich”

źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl

(Visited 613 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj