Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, to wyrazisty polityk, który zazwyczaj nie przebiera w słowach. Mówi, co myśli, i nie przejmuje się opinią innych na ten temat. Tym razem gościł w Realu24 i w towarzystwie redaktora Marcina Roli wypowiedział się na temat spraw bieżących, a w tym działań opozycji. Nie omieszkał również wydać opinii na temat tych, którzy w tej opozycji rządzą.

Redaktor prowadzący zadał jedno pytanie od widza:

– Co pan sądzi o tym, że Schetyna zapowiedział, że Platforma Obywatelska będzie bardziej chadecka, jednocześnie popierając czarne marsze i zabraniając swoim posłom głosować za ochroną życia?

Odpowiedź Tarczyńskiego była jak zwykle krótka i konkretna.

– Schizofrenik. Schetyna jest po prostu schizofrenikiem. To jest po prostu schizofrenia polityczna – padły ostre słowa.

– Do tego jest hipokrytą. Jest po prostu głupi. Głupota jest nabyta albo celowa. On ma myślę nabytą, dlatego że jest osobą, która w jednym zdaniu jest w stanie sobie zaprzeczyć dwa razy, więc myślę, że nie ma się co odnosić… – kontynuował poseł PiS.

Przeczytaj również:  Donald Tusk: Władza PiS rusza na wojnę z polską przedsiębiorczością. Wspomniał o "podatku Sasina"

– Nie wiem, czy on w ogóle zna znaczenie słowa chadecki. Myślę, że nie ma zielonego pojęcia – mówił zawiedziony Tarczyński.

Skrytykował obietnice Platformy Obywatelskiej, mówiąc, że są to po prostu brednie. Kolejnym pytaniem redaktora było pytanie o nowego lidera opozycji, czyli Roberta Biedronia.

– Mam go ocenić politycznie? – zdziwił się Tarczyński

– Taki śmieszek. To jest błazenada, co ten człowiek wygaduje, chce być prezydentem,
no bądźmy poważni – podsumował po chwili.

 

źródło: wrealu24.pl, twitter.com

(Visited 94 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj