propolski.pl: Wojciech Szczęsny miał wypadek

Poseł Sachajko bije na alarm: „Kolejnym krokiem może być Polska”

Poseł Jarosław Sachajko z Kukiz’15 skomentował postawę polskich polityków wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Poruszył także kwestię inwestowania polskiego rządu w obronność.

– Jeśli Ukraina upadnie, to dobrze, żeby wszyscy zdawali sobie sprawę, że kolejnym krokiem może być Polska – powiedział poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15).

– Jeżeli Ukraina upadnie, to dobrze by było, żeby sobie wszyscy zdawali sprawę, że kolejnym krokiem może być Polska. Strategia obronna NATO, która niestety wciąż nie jest zmieniona, mówi o tym, że jest 180 dni, żeby odzyskać te tereny, które Rosja zagrabi, również polskie tereny. Każdy miesiąc, każdy zniszczony czołg, każdy rozbity rosyjski rozdział, to jest odsunięcie tej hekatomby, która może do nas dotrzeć – dodawał dalej Sachajko.

– Ci wszyscy politycy, którzy są tacy sprytni, to pewnie będą pierwsi, którzy z Polski wyjadą do swoich zakupionych domów w Hiszpanii – tłumaczył poseł, mówiąc, że ma tutaj na myśli „wszystkich tych, którzy atakują polski rząd za to, że chce się zbroić”.

Sachajko podkreślił, jak ważne jest inwestowanie w obronność.

„Zbroić, zbroić i jeszcze raz się zbroić i nie dać się podpuszczać” – skwitował polityk.

– Bardzo dużo spokoju i nie dać się podpuszczać. Mamy niestety wielu nieodpowiedzialnych polityków – zaznaczył Sachajko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Coraz większe straty Rosjan. Wyeliminowano 41 żołnierzy i samolot

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bundesliga opublikowała film o niesamowitej karierze Lewandowskiego. „Dziękuję, Robert!” [WIDEO]

źródło: Polskie Radio, DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these