propolski.pl: Daniel Obajtek

Poseł PO atakuje Obajtka. Internauci ustawili go do pionu

Poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński oznajmił, że taki człowiek jak Daniel Obajtek nie powinien pełnić swojej funkcji. Zarzucił mu brak odpowiednich kompetencji.

– Poprzednicy, jak pan prezes Jacek Krawiec, byli według pana mocno wykwalifikowani? Oto przychody z 2013 vs. 2017. Były zbliżone, a zysk już zupełnie inny – napisał jeden z internautów.

– Media wskazują, że za ustawą ws. betonowania kadr PiS w Spółkach Skarbu Państwa stał Daniel Obajtek – napisał Marcin Kierwiński. Powołał się przy tym na doniesienia „Gazety Wyborczej”.

– Nie wiem jak wy, ale mnie wcale to nie dziwi. W jakim innym systemie człowiek o takich kwalifikacjach byłby szefem Orlenu? – zastanawiał się poseł PO.

Internauci nie mieli dla niego litości i przypomnieli mu, jak wyglądała sytuacja państwowego koncernu za czasów PO-PSL.

Internauci podkreślili, że atakowanie Obajtka za brak kwalifikacji nie jest właściwe. Przypomnieli, że po 2015 roku. miał miejsce wzrost wyników finansowych państwowego koncernu.

Na bilansach widać, że zyski do końca kadencji Krawca były niższe niż w późniejszym okresie.
Spółka Orlen w 2021 roku odnotowała najwyższy zysk netto w historii. Chodzi o 11,2 mld zł. Tymczasem zysk operacyjny EBITDA wyniósł 14,2 mld zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Możesz dostać darmowe znicze z Biedronki. Wystarczy niewiele

źródło: Twitter / TVP Info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these