Poseł PiS Jerzy Bielecki złożył mandat poselski. Jego miejsce zajmie radny sejmiku województwa lubelskiego Leszek Kowalczyk. Wiadomo, że mandat Bieleckiego wygasł 24 listopada.

Miejsce posła zgodnie z wynikami wyborów parlamentarnych powinien objąć wojewoda lubelski Lech Sprawka. Ten powiadomił jednak, że tego nie zrobi i zostanie na dotychczasowym stanowisku.

– Podejmując tę decyzję, kierowałem się odpowiedzialnością wynikającą z zakresu i dynamiki sytuacji kryzysowej na terenie województwa lubelskiego – powiedział Lech Sprawka.

Lech Sprawka nie przyjmie mandatu

Dodał, że chodzi szczególnie o „wielorakość działań w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy, zwalczania skutków wojny rosyjsko-ukraińskiej oraz przeciwdziałania skutkom ewentualnych innych zdarzeń bezpośrednio oddziałujących na województwo lubelski i jego mieszkańców”.

Sprawka podniósł również kwestię skomplikowanej sytuacji na granicy polsko-białoruskie.

W obliczu zaistniałej sytuacji osobą uprawnioną do objęcia mandatu z listy PiS jest radny sejmiku woj. lubelskiego Leszek Kowalczyk. Jest on bratem wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. W rozmowie potwierdził, że przyjmie mandat po Bieleckim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bielsko-Biała. Awantura w kiosku. Doszło do strzelaniny

źródło: TVN24 / Onet

(Visited 154 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Zaskakująca interwencja Grzegorza Brauna. Poseł zabrał z sądu choinkę i wyrzucił do śmieci

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj