Poseł PiS Piotr Kaleta w mocnych słowach skomentował ostatnie zachowanie Janusza Korwin-Mikkego.

– Januszowi Korwin-Mikkemu należałoby dać w pysk; w ten sposób trzeba by było postępować z takimi gnidami, które podważają to, co dzieje się na Ukrainie i podważają polską rację stanu – stwierdził parlamentarzysta.

Rosja poświęca wiele czasu na próby przekonania, że to Ukraina jest odpowiedzialna za zbrodnie wojenne, chociażby masakrę w Buczy.

Podczas posiedzenia Sejmu Januszowi Korwin-Mikkemu przedstawiano zarzuty powielania przekazów rosyjskiej propagandy. Poseł KO Dariusz Joński złożył wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie naganą dla posła Konfederacji za „wpisy w mediach społecznościowych”, w których podawał w wątpliwość zbrodnie, które wojsko rosyjskie popełniło w Buczy.

W Sejmie doszło również do awantury. Poseł PiS Piotr Kaleta zaznaczył, że ważne jest, by posłowie mówili jednym głosem naszego narodu.

– Przyszło nam żyć w takim czasie i mieć przedstawicieli w tej Izbie, którzy w sposób arogancki i bezczelny nie zgadzają się z naszymi argumentami, podważają je. A jednocześnie możemy odnosić wrażenie, że wspierają te osoby, które dokonują tak haniebnych i podłych czynów na Ukrainie, jak mordowanie Ukraińców – podkreślił poseł.

Przeczytaj również:  Nowa przepowiednia Jackowskiego. Polska straci suwerenność?

Piotr Kaleta nawiązał do sytuacji z 2014 r., kiedy poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke spoliczkował europosła PO Michała Boniego. Nazwał go wówczas „gnidą, człowiekiem bez honoru”.

– Czyż w ten sposób nie powinno się postąpić dzisiaj z nim? Tak po prostu, zwyczajnie, Januszowi Korwin-Mikke dać po prostu w pysk za to, co robi? Nawet tak, jak on mówił, żeby lać takie osoby kijem. W ten właśnie sposób trzeba by było postępować z takimi gnidami, które w ten sposób podważają to wszystko, co się dzieje na Ukrainie i podważają polską rację stanu – powiedział Piotr Kaleta.

– Temu człowiekowi należałoby dać po pysku, pod warunkiem, że to byłby prawdziwy mężczyzna. Jaki jest, widzimy. W związku z tym spuśćmy kurtynę milczenia nad postępowaniem tego człowieka, ale nie zostawiajmy tego w ten sposób – oświadczył Kaleta.

Zobacz również: Merkel dostała zaproszenie do Buczy. Wybrała zupełnie inny kierunek

Zobacz również: Terlecki odpowiedział na pytanie o wcześniejsze wybory. Padła konkretna deklaracja

źródło: RadioZET

(Visited 179 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj