Poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Telus wystąpił w programie „Minęła 20″. W dosadnych słowach podsumował wystąpienie posła Budki podczas minionej debaty wyborczej.

Telus jest ojcem, który kilka lat zmagał się z chorobą swojego dziecka, które w jej wyniku niestety zmarło. Dlatego wystąpienie posła PO/KO wywołało w nim takie emocje. Przypomnijmy, że podczas debaty wyborczej w TVP Borys Budka pokazał zdjęcie dowodu sprzedaży leku. Chodzi o lek dla dzieci po przeszczepie kosztujący ponad 2 tys zł. Okazało się, że ten lek jest refundowany i kosztuje jedynie 3,20 zł.

– Dla mnie to, co zrobił Budka, wykorzystując chore dziecko do kampanii wyborczej, jest po prostu hańbą i skandalem — powiedział.

– Chcę potwierdzić to jako ojciec, który wychowywał i wychowuje 10 dzieci; chcę powiedzieć to jako ojciec, który zmagał się z wielką chorobą dziecka, które odeszło. Dla mnie to, co zrobił Budka, wykorzystując chore dziecko do kampanii wyborczej, jest po prostu hańbą. To, co on zrobił, jest skandalem – kontynuował polityk PiS.

– Nie można dziecka, a jeszcze do tego choroby dziecka, wykorzystywać w kampanii wyborczej. Współczuję rodzicom, współczuję mamie tego dziecka – dodał rozgoryczony Telus.

Przeczytaj również:  Morawiecki popadł w potężny konflikt z Sasinem. "Doszło do ostrej wymiany zdań. Mogą polecieć głowy"

Poseł PiS określił metody, jakimi kieruje się Platforma Obywatelska jako niedozwolone.

– Myślę, że wyborcy ocenią to zachowanie – stwierdził.

– Po drugie Borys Budka pokazał, że nie są wiarygodni. Opierają całą kampanię wyborczą na kłamstwie. Nie wybaczę; myślę, że rodzice, którzy zmagają się z chorobą dziecka, nie wybaczą posłowi Budce wykorzystywania w kampanii tak wrażliwej sprawy – zauważył Robert Telus.

– Mówię emocjonalnie, bo to przeżyłem. Walczyliśmy z chorobą dziecka pięć lat, po pięciu latach odeszło. Wiem, co czują rodzice, którzy walczą z chorobą dziecka – podsumował.

źródło: tvp.info

(Visited 86 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj