Od kilku dni w Polsce trwają protesty w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z powodu wad płodu za niekonstytucyjną. Głos w sprawie postanowiła zabrać Małgorzata Jakubów, prezes Fundacji MarsJaiTy u Małgorzaty.

Zadaniem organizacji jest pomoc osobom ubogim, bezdomnym, samotnym, chorym, jak również niepełnosprawnym wraz z ich rodzinami i opiekunami. Kobieta nagrała i wrzuciła na swój profil na Facebooku poruszające nagranie, w którym dzieli się swoimi uczuciami w związku z zaistniałą sytuacją w kraju.

— Witaj. Dzisiaj chcę porozmawiać z tobą o pewnym konkrecie. Opowiedzieć o swoim życiu. Urodziłam się chora. (…) Okazało się to kilkanaście miesięcy po moich narodzinach. Skończyłam szkołę, mam tytuł magistra, mam swoje pasje. Od trzech lat prowadzę fundację, jestem wśród dzieci, spotykam się z nimi — rozpoczęła Jakubów.

W dalszej części nagrania wyraźnie rozemocjonowana i niekryjąca łez kontynuowała:

— Ja cię kocham takiego, jaki jesteś, taką, jaka jesteś… Gdy to czytam i widzę, i słyszę, czuję się niechciana. Moje życie naprawdę nic ci nie daje? Jestem dla ciebie pozbawiona wartości? W idealnym świecie wszyscy są piękni, zdrowi i młodzi. Czy wiesz, że możesz w każdej chwili zachorować, ulec wypadkowi, a w starości być niedołężny? Czy będzie w takim świecie miejsce dla takich osób? — pyta retorycznie kobieta.

Przeczytaj również:  Dramat na Podlasiu. Zginęło 3,5-letnie dziecko

Nagranie w zaledwie kilkadziesiąt godzin osiągnęło ponad 3 tysiące reakcji oraz przeszło 4 tysiące udostępnień na Facebooku.

Źródło: Facebook, profil Małgorzata Jakubów

(Visited 742 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj