Jak donosi portal Interia.pl, rodzina Wałęsów bardzo hojnie wsparła opozycję. Lech, Danuta oraz Jarosław Wałęsa przekazali na kampanię Koalicji Obywatelskiej 115 tys. zł — dowiadujemy się ze strony.

Interia dotarła do sprawozdania finansowego ugrupowania za 2019 rok. Wynika z niego, że kiedy syn byłego prezydenta Jarosław Wałęsa został parlamentarzystą, rodzina Wałęsów obdarowała KO zawrotną sumą 115 tys zł.

Kwota ta miała być początkowo wyższa, ponieważ sprawozdanie odnosi się jedynie do funduszu wyborczego, jednak nie bierze pod uwagę składek członkowskich oraz darowizn, które syn Wałęsy wpłacał od jakiegoś czasu regularnie.

Zobacz również: Wałęsa przeszedł samego siebie i wulgarnie zaatakował prezydenta: “Sk…syn musi być rozliczony”

— Ze sprawozdania wynika, że w 2019 roku Jarosław Wałęsa wpłacił na konto Funduszu Wyborczego Platformy Obywatelskiej 40 tys. zł. Jego ojciec, były prezydent RP Lech Wałęsa, wpłacił 30 tys. zł. Najwyższą kwotą konto PO zasiliła, była pierwsza dama Danuta Wałęsa, żona Lecha i matka Jarosława. Na fundusz wpłaciła 45 tys. zł — napisano w artykule Interii.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Również Jarosław Wałęsa osobiście przyznał, że on, jak i jego rodzice chętnie zasilali konto Koalicji Obywatelskiej.

— Cały czas wpłacam pewne kwoty na PO. Co miesiąc jest to ponad 100 zł. Rodzice natomiast angażują się tylko przed wyborami — dodał poseł.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 168 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj