W Jarocinie w nocy z soboty na niedzielę w Parku Szubianki doszło do przykrego incydentu. Znajdujący się w tym mieście pomnik byłego ministra środowiska śp. Jana Szyszko został zalany czerwoną farbą.

Policja wszczęła dochodzenie i poszukuje sprawców. Dyżurny policji w Jarocinie dostrzegł na monitoringu, że 2,5-metrowy pomnik został oblany czerwoną farbą.

– Na tę chwilę policjanci dokonali oględzin miejsca, zabezpieczono też monitoring w celu ustalenia sprawcy i motywów jego działania – wyjaśniła st. asp. Agnieszka Zaworska.

Art. 261. Kodeksu karnego informuje, że „kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”.

Sprawcy prawdopodobnie uszkodzili monitoring

Do sprawy odniósł się burmistrz miasta Adam Pawlicki, mówiąc, że nie był to przypadkowy akt wandalizmu, a „celowe, zaplanowane działanie”.

Burmistrz podkreślił, że incydent miał miejsce w chwili, gdy doszło do wyłączenia systemu zasilania monitoringu. Przyczyną było prawdopodobnie włamanie. Jak ocenił „przygotowała to jakaś lewacka grupa”.

– Zrobiono to w trakcie trwania jarocińskiego festiwalu, kiedy jest u nas dużo mediów i łatwo jest zwrócić na siebie uwagę – dodał Pawlicki.

Jan Szyszko był nauczycielem akademickim, politykiem i profesorem nauk leśnych. W okresie 1997–1999 pełnił funkcję ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka. W okresie 2015-2018 był ministrem środowiska w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. Był także posłem na Sejm wielu kadencji. .

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Nina Busk z „Sanatorium miłości”. Miała 65 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mocne słowa Zełenskiego: Rosja nie złamie rakietami i artylerią ukraińskiej jedności

źródło: Twitter

(Visited 86 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj