Poseł Konfederacji Jakub Kulesza w mocnych słowach wypowiedział się o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim. Polityk jest zdania, że ten powinien udać się na emeryturę.

— Jego lewicowe marzenia o bezmięsnej Polsce i dyktatorski sposób zarządzania partią doprowadza do ośmieszania swojej formacji — powiedział Jakub Kulesza na Twitterze, odnosząc się do działań Kaczyńskiego związanych z projektem ws. ochrony praw zwierząt.

— Prezes Jarosław Kaczyński po zameldowaniu zadania Sylwii Spurek powinien odejść na emeryturę. Ten sympatyczny, starszy pan nie nadaje się już do polityki. Jego lewicowe marzenia o bezmięsnej Polsce i dyktatorski sposób zarządzania partią doprowadza do ośmieszania swojej formacji — dodał poseł.

O potencjalnych dymisjach w rządzie oraz rozłamie w koalicji rządzącej mówił również szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Polityk podkreślił, że ze względu na rozłam w głosowaniu dotyczącym ustawy o ochronie praw zwierząt „w tej chwili koalicja praktycznie nie istnieje”.

Zobacz również: Prezydent Duda: 81 lat temu zniszczona została wolna i niepodległa Polska

— Wszyscy wiemy, jak trudno jest prowadzić politykę z takim rządem — tłumaczył szef klubu PiS.

Przeczytaj również:  Gen. Polko o problemie Rosjan: „Ukraina musi to wykorzystać”

— Jeżeli nie zmieni się nic w tej sytuacji, która wczoraj zaszła, jest perspektywa rządu mniejszościowego — dodał.

Wicemarszałek Sejmu zapytany o kolejne rozmowy koalicyjne stwierdził: — Nie wiem, bo te nasze ustalenia są w próżni. W poniedziałek zbierze się kierownictwo PiS, które rozstrzygnie, jak będziemy postępować w ciągu najbliższych dni.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 727 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj