O tej interwencji policji będzie mówiło się długo. Funkcjonariusze zatrzymali 8-letniego chłopca. Nagranie z zakładania dziecku kajdanek wywołało falę oburzenia.

Do zdarzenia doszło w jednej z amerykańskich szkół. 8-latek chorujący na autyzm wpadł w furię i uderzył nauczycielkę. Dziecko wpadło w szał, ponieważ nie chciało się dostosować do poleceń pedagoga.

Czytaj także: Warszawa: Zarobki w stołecznym ratuszu nawet trzy razy wyższe niż w rządzie

Nauczycielka prosiła go, aby zajął miejsce w klasie. Gdy ten stawiał opór, kobieta zrobiła to zmusiła go do tego za pomocą siły. Wówczas dziecko postanowiło ją uderzyć. Choć cios nie był mocny, pedagog postanowiła zareagować.

Nauczycielka wezwała na miejsce policję. Ci dokonali zatrzymania chłopca. Włącznie z przeszukaniem go i zakuciem w kajdanki. A w zasadzie próbą zakucia, ponieważ okazało się, że rączki dziecka były zbyt małe, aby to zrobić.

Czytaj także: Polski bohater oddał życie, by uratować trójkę niemieckich dzieci. Ich rodzice nie zamierzają dziękować

Rodzice zapowiedzieli już, że sprawa trafi na drogę sądową. Zdaniem matki chłopca doszło do dużego nadużycia. Jest to kolejny w ostatnim czasie przypadek, w którym amerykańska policja stawiana jest w złym świetle.

Źródło: CBS This Morning

(Visited 387 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Manuela Gretkowska atakuje PiS: „Tam, gdzie niszczy się kobiety, tam niszczy się demokrację"