Coraz większa liczba Polaków zmienia swoje poglądy i sprzeciwia się filozofii płynącej z Unii Europejskiej. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Dyrekcję Generalną ds. Komunikacji Społecznej przy Komisji Europejskiej wynika, że Polacy są zniechęceni do UE i myślą o polexit. Jesteśmy praktycznie drugim najbardziej negatywnie nastawionym państwem wśród członków wspólnoty europejskiej.

„Mój kraj mógłby lepiej stawić czoła przyszłości poza Unią” – oto pytanie, na które prawie połowa respondentów odpowiedziała „tak”.

Zdaniem aż 47 proc. Polaków lepsza przyszłość czeka nasz kraj poza Unią Europejską. Przeciwnego zdania jest 45 proc. badanych, natomiast 8 proc. osób nie ma w tej sprawie żadnego zdania.

Gorsze nastawienie od Polaków wobec UE mają jedynie Słoweńcy. 48 proc. społeczności tego kraju jest zdania, że warto opuścić struktury wspólnoty.

Krytyczni w tej sprawie są także Włosi, ponieważ 44 proc z nich chciałoby wyjścia z UE.

Największymi zwolennikami wspólnoty europejskiej są mieszkańcy Holandii (87 proc.), Danii (80 proc.), Niemiec (78 proc.) oraz Finlandii (76 proc.).

Do udziału w sondzie zaproszono po ok. tysiąca mieszkańców każdego z państw Unii Europejskiej. Polacy opowiedzieli się za zmianami, a trend takiego myślenia będzie prawdopodobnie postępował. Chcemy być coraz bardziej niezależni i dbać o dobro naszego kraju samodzielnie. W Polsce możemy obserwować rosnące zainteresowanie patriotyczną postawą i tradycyjnymi wartościami. Wielu naszym rodakom nie pasuje postawa Unii Europejskiej, która próbuje pozbawić nas suwerenności i coraz bardziej wpływa na naszą przyszłość.

Przeczytaj również:  „Od rana wydzwania do mnie Karol III...”. Sikorski śmieje się z prezydenta Dudy

źródło: wsensie.pl 

(Visited 86 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj