W Polsce rozpoczęto akcję szczepienia ludności. Pierwszą grupą, która będzie im podlegała, jest personel medyczny. Jak się okazuje, wiele osób pozostaje sceptyczna wobec „cudownej” i „dobrowolnej” szczepionki. Mieszkańcy Sochaczewa walcząc z nachalną propagandą postanowili utworzyć specjalną petycję, pod którą będą zbierać podpisy.
— W sobotę 2 stycznia 2021 w godzinach 11.00 – 13.00 w parku im. Fryderyka Chopina (przy zbiegu ulic Warszawskiej i Traugutta) odbędzie się zbiórka podpisów przeciwko tzw. „Segregacji sanitarnej”, którą postuluje nierząd premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wszelkich informacji udzielą organizatorzy zbiórki podpisów na miejscu — przekazali twórcy petycji.
— Działania takie rozumiemy jako regulacje prawne, a także wywieranie medialnej czy społecznej presji na urzędników, czy funkcjonariuszy, przedsiębiorców, lokalne społeczności czy wspólnoty wyznaniowe zachęcające do jakiejkolwiek formy segregacji mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Jednocześnie przed rozpoczęciem zapowiadanych przez Rząd RP masowych szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, planowanych od 2021 r., których eksperymentalnymi biorcami mają być także mieszkańcy powiatu, uznajemy za zasadne i nieodzowne, by Rząd RP uzyskał pisemne gwarancje ze strony producentów szczepionek, że w przypadku jakichkolwiek powikłań gotowi są oni przyjąć i ponieść wszelkie koszta prawne i finansowe wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Stanowisko to uzasadniamy artykułem 39 Konstytucji RP zabraniającej poddawania obywateli eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody — czytamy w piśmie.
Zobacz również: Angela Merkel rezygnuje. Kto zostanie następnym kanclerzem Niemiec? [WIDEO]
Wzory pism trafiły również do Rad Gmin w powiecie sochaczewskim. Poseł Grzegorz Braun podkreślił, że rozporządzenie Ministra Zdrowia, które weszło od poniedziałku 28 grudnia 2020 roku, zakłada pewnego rodzaju „segregację sanitarną”.
Przewiduje ono „zniesienie niektórych obostrzeń dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19”. Oznacza to, że ci, którzy dobrowolnie się zaszczepią, otrzymają specjalne zaświadczenie potwierdzające ten fakt. Mówi się również o tym, że zaszczepieni będą mieli „przywileje” wiążące się ze zwolnieniem z niektórych obostrzeń. Może to oznaczać, że nie będą musieli trafiać na kwarantannę w przypadku kontaktu z osobą zarażoną i nie będą uwzględniani w limitach dotyczących spotkań towarzyskich.
Źródło: e-Sochaczew.pl, nczas.com