Najnowszy sondaż United Surveys dla Wp.pl nie pozostawia złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość pozostaje niekwestionowanym liderem na tle obecnych formacji politycznych.

— Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, niekwestionowane zwycięstwo odniosłaby partia Jarosława Kaczyńskiego. Według sondażu United Surveys dla WP, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 34,2 proc. respondentów. Oznacza to spadek o 0,6 pkt. proc. względem majowego badania — czytamy.

PiS zajęłoby pierwsze miejsce w Sejmie, zdobywając 34,2 proc. poparcia, na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 z wynikiem 19 proc., a na trzecim — Koalicja Obywatelska z 14,7 proc. Do Sejmu dostałaby się również Lewica, Konfederacja oraz PSL.

Zobacz również: Fatalne wieści ze sztabu reprezentacji Polski. Jednemu z piłkarzy odnowiła się kontuzja

— Na ruch Szymona Hołowni swój głos chciałoby oddać 19 proc. ankietowanych. Taki wynik to jednak spadek o 3,1 pkt. proc. — poinformowano.

Miejsce na podium zamyka Koalicja Obywatelska, którą poparło 14,7 proc. respondentów. Formacja odnotowała wzrost poparcia o 1,5 pkt. proc. w odniesieniu do poprzedniego badania.

Na czwartej pozycji uplasowała się Lewica, którą wybrało 10,4 proc. ankietowanych. Ponadto w Sejmie nie zabrakłoby Konfederacji z uznaniem respondentów na poziomie 7,1 proc. oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego — Koalicji Polskiej z 5,3 proc.

Zobacz również: Absurdy Parady Równości: „Po co ci nóż na demonstrację pokojową i kij bejsbolowy?” [WIDEO]

Sondaż przeprowadzono 19 czerwca na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Źródło: tysol.pl

(Visited 746 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj