Według najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu dorzeczy.pl, PiS całkowicie zdeklasował swoich politycznych rywali. Ponadto wszystko wskazuje na to, że do Sejmu dostałoby się nawet sześć ugrupowań.

Według sondażu, partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie na poziomie 42,9 proc., co oznacza 238 mandatów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,6 proc. Ostatnie miejsce na podium zajął Ruch Szymona Hołowni, który zdobył 11,4 proc., a tym samym 43 mandaty.

Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja, na którą swój głos chce oddać 8,2 proc. badanych. Z takim wynikiem, prawicowe ugrupowanie zdobyłoby 30 mandatów.

Zobacz również: Kolejna żenująca akcja Jachiry: ,,My rządzimy, naród zapie…a!”

Jeżeli chodzi o Lewicę, to zaczęła ona tracić poparcie. W najnowszym sondażu uzyskała 6,4 proc., co dałoby jej zaledwie 14 mandatów. Próg wyborczy ledwo przekroczyłaby Koalicja Polska z wynikiem 5,2 proc., zdobywając 11 mandatów.

Sprawdzono również, na jakie poparcie mogłyby liczyć dane ugrupowania, gdyby Ruch Szymona Hołowni w ogóle nie wystartował. PiS uzyskałby wówczas 43,6 proc, KO – 29,2 proc., Konfederacja – 9,8 proc., Lewica – 8,9., a Koalicja Polska – 6,8. Badanie przeprowadzono w dniach 25-26 września.

źródło: tysol.pl

(Visited 1 140 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj