Z ostatniej chwili: Andrzej Duda najprawdopodobniej nie przywita przybywającego do Polski Joe Bidena w zaplanowanym czasie. Prezydent Stanów Zjednoczonych przybył o godzinie 14 na lotnisko Rzeszów-Jasionka. Awaryjne lądowanie samolotu prezydenta Polski pokrzyżowały wcześniejsze ustalenia.

Spotkanie z prezydentem USA było zaplanowane o godzinie 14.15. Jednym z zadań Andrzeja Dudy miały być rozmowy z przedstawicielami pozarządowych organizacji zaangażowanych we wspieranie uchodźców z Ukrainy.

W planie pierwotnie zakładano, że prezydent Andrzej Duda powita na lotnisku prezydenta USA Joe Bidena, a następnie wspólnie udadzą się na spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych.


– Plan wizyty został zmieniony, po tym jak prezydent skorzystać musiał z samolotu rezerwowego.- Miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu z prezydentem Dudą – taką informację przekazał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jakub Kumoch.

Samolot zawrócił w kierunku lotniska w Warszawie. Rezerwowy samolot z prezydentem Polski już wylądował o godzinie 15 na lotnisku Rzeszów-Jasionka.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

W wyjaśnieniach pojawiły się konkrety: „samolot z prezydentem Dudą na pokładzie zawrócił po usterce do Warszawy. Miało miejsce awaryjne lądowanie – dodał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Bliższych informacji udzieliło biuro prasowe lotniska Chopina w Warszawie. Informacje jakie przekazano to, że samolot Polskich Sił Powietrznych po starcie zawrócił na lotnisko w Warszawie i o 13.40 bezpiecznie wylądował. Andrzej Duda spotka się z żołnierzami 18 Dywizji mechanizowanej. Następnie w planie jest spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem.

– W każdym momencie lotu prezydent Andrzej Duda był bezpieczny. Samolot z Warszawy do Rzeszowa musiał zawrócić z powodów technicznych, została postawiona nowa maszyna, a program wizyty w Rzeszowie oraz przywitania prezydenta Bidena zostanie nieznacznie zmodyfikowany – powiedział Paweł Szrot dla portalu Interia.

Szybko pojawiły się pierwsze komentarze opozycji.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Roman Giertych nie zawiódł nadzieji opozycji i zaatakował w swoim tweecie organizatorów.

źródło: polsat news.pl, Twitter.com

(Visited 386 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj