W Polsce rozpoczęto szczepienia na koronawirusa. Pierwszą osobą, która się im poddała jest naczelna pielęgniarka szpitala CSK MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska.

— Jestem z tego dumna, że zostałam wybrana. Nie bolało — powiedziała tuż po zabiegu Alicja Jakubowska z uśmiechem dziękując dyrektorowi. Do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie dotarło w niedzielę 75 fiolek szczepionek.

— Pozwoli to zaszczepić 375 osób, ponieważ z jednej porcji tworzy się dawki dla pięciu osób — wyjaśniła rzeczniczka CSK MSWiA.

Kolejną osobą, która po Alicji Jakubowskiej przyjęła szczepionkę, był dyrektor prof. Waldemar Wierzba, który również odniósł się do tematu z wielkim optymizmem.

— Kompletnie nic nie poczułem, chyba z wrażenia — stwierdził dyrektor.

W dalszej kolejności zostali zaszczepieni kolejni pracownicy, w tym ratownik medyczny Sławomir Butkiewicz czy diagnosta Angelika Aplas. Jak wymienione osoby czuły się 15 minut po szczepieniu?

Zobacz również: Dworczyk: „Status osoby zaszczepionej będzie nieco się różnił od osoby niezaszczepionej”

— Myślę, że dla wszystkich ta szczepionka ma duże znaczenie, cały świat czekał od początku pandemii na szczepionkę i mam nadzieję, że jeśli Polacy tłumnie i chętnie ruszą na szczepienia, to w końcu wrócimy do normalności — powiedziała Angelika Aplas.

Przeczytaj również:  Kulisy odejścia gwiazdora "Świata według Kiepskich". Co dolegało Dariuszowi Gnatowskiemu?

Agnieszka Szarowska dodała, że każda osoba, która otrzymała szczepionkę, powinna pozostać pod obserwacją przez 15 minut po zabiegu, ponieważ „po każdym nowym preparacie mogą wystąpić reakcje alergiczne, wstrząs anafilaktyczny, w związku z tym przez 15 minut trzeba przebywać w lokalu pod opieką personelu”.

I mamy za sobą pierwsze szczepienie przeciwko Covid-19 w Polsce. Pani Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka z CSK…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Niedziela, 27 grudnia 2020

źródło: tvp.info

(Visited 557 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj