propolski.pl: 19-letni Szymon szedł pieszo z Częstochowy do Rzymu

Wzruszająca historia 19-letniego pielgrzyma. Szedł pieszo z Częstochowy do Rzymu w intencji Kościoła

Szymon Szymański, 19-latek z Pomlewa koło Gdańska udał się w samotną wędrówkę, o której opowiedział w Radiu Watykańskim. Jego opowieść zrobiła prawdziwą furorę w sieci. Nastolatek po 59 dniach pieszej podróży w końcu dotarł do Rzymu.

Chłopiec już w przeszłości brał udział w kilku wyprawach na Jasną Górę, jednak nie czuł satysfakcji i szybko zapragnął więcej. Dlatego postanowił wybrać się na samotną pielgrzymkę do Stolicy Apostolskiej, a zaczął ją spod Częstochowy. Do swojej podróży przygotował się niezwykle starannie, ponadto chciał naśladować św. Franciszka z Asyżu.

Szymon często spał na przystankach autobusowych, a pieniądze dostawał od księży, którzy chcieli mu pomóc. Gdy dotarł na miejsce nie krył swojej ogromnej wdzięczności i radości.

— To było piękne, że jednego dnia jestem jak bezdomny, śpię na ławce przed kościołem, albo na przystanku autobusowym, a drugiego dnia czuję się jak król — bo zaproszono mnie nawet na degustację win — i śpię w normalnym łóżku. Dla mnie ta wędrówka była drogą od chłopca do mężczyzny. Nauczyła mnie trzymać się rzeczywistości, dzięki niej stałem się bardziej wyrozumiały dla innych i dla samego siebie. Dużo dała mi także w kontekście relacji z Bogiem. To była jedna z moich intencji: nie chodziło mi już nawet o poprawę życia, ale chciałem, żeby Pan Bóg po prostu coś z nim zrobił. Moja relacja z Bogiem wygląda obecnie o wiele dojrzalej. Szedłem też w intencji Kościoła w Polsce — opowiadał młody mężczyzna.

Zobacz również: Anglicy wygwizdani podczas klękania na Narodowym. Lewandowski pokazał kibicom wymowny gest [WIDEO]

Zobacz również: Prof. Legutko o atakach UE na Polskę: „Od czasów komunizmu nie zetknąłem się z taką pogardą dla prawa, jaką widzę tutaj”

źródło: Facebook.com, stefczyk.info

About the Author

One thought on “Wzruszająca historia 19-letniego pielgrzyma. Szedł pieszo z Częstochowy do Rzymu w intencji Kościoła

  1. Chłopak wygląda na chodzącą reklamę propagandy szczepień, no i jest za bardzo zadbany i czysty jak na dwumiesięczną tułaczkę bez pieniędzy.

    Śmierdzi mi to bajką dla naiwnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these