Od jutra wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że to dopiero przedwstęp do prawdziwych zakazów, których będą musieli przestrzegać Polacy w obliczu postępującej epidemii.

Jak dowiadujemy się z portalu money.pl, już po 15 listopada może zostać ogłoszony całkowity lockdown, a co za tym idzie „narodowa kwarantanna” przed którą ostrzegał premier Morawiecki. Wszystko zależy od tego, czy przekroczymy progi bezpieczeństwa, po których konieczne będą zdecydowane działania.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że sytuacja przedstawia się nadzwyczaj poważnie. W ciągu ostatniej dobry zachorowało 27 143 osób, co stanowi kolejny dobowy rekord zakażeń.

— Epidemia jest zagrożeniem dla gospodarki i tysięcy istnień ludzkich — powiedział jeszcze w środę premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz również: Thunberg czekała kilkanaście miesięcy, aby dopiec Trumpowi: „To absurdalne”

Ponadto wymienił szereg nowych obostrzeń, których przestrzeganie będzie konieczne. Premier dodał, że przed pełnym lockdownem juz nie uciekniemy.

Nie podał co prawda konkretnej daty, możemy się jednak domyślać, że nastąpi to po 15 listopada. Taka sytuacja będzie możliwa, gdy średnia liczba zakażeń z całego tygodnia przekroczy 26 tys. 523.

źródło: money.pl

(Visited 2 161 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Tomasz Grodzki zabrał głos. Odpowiedzieli mu rozwścieczeni internauci: "Pan powinien być izolowany z wielu powodów"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here