Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej dał się zapamiętać od strony kontrowersyjnych komentarzy, którymi często wzbudza rozbawienie wśród odbiorców. Tym razem polityk postanowił odnieść się do słów metropolity krakowskiego, który w TV Republika uznał ekologizm za zjawisko „bardzo niebezpieczne”.

— Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce — napisał na Twitterze Paweł Rabiej.

Abp. Jędraszewski skrytykował m.in. Gretę Thunberg, jak również cały ruch walki o klimat i ekologię. Podkreślił, że nastolatka może pociągnąć za sobą wielu ludzi, ponieważ stała się pewnego rodzaju wyrocznią.

— Bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś, co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga — powiedział abp. Marek Jędraszewski.

Wpis Pawła Rabieja spotkał się z krytyką internautów, którzy zarzucili politykowi brak wychowania i obłudę.

— Z perspektywy dotkniętej ogniem (Australia), gdzie dziś jestem, mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce — czytamy we wpisie wiceprezydenta stolicy.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 378 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj