Paweł Kukiz, który był gościem w „Gościu Wydarzeń” skomentował aktualne wydarzenia na Ukrainie. Były kandydat na prezydenta wyjawił, jakie kroki powinna podjąć Polska w obliczu rosyjskiej agresji.

— Putin się nie pojawił nie wiadomo skąd. On został wyhodowany. Przez administrację Obamy, przez Niemców, przez Francję i przez te opcje polityczne w Polsce, z litości nie wymienię, ale i tak się wszyscy domyślą, te opcje, które wspierały zupełnie bezwarunkowo błędną politykę wówczas administracji amerykańskiej i Unii Europejskiej — powiedział Paweł Kukiz.

— W tym świecie, jak wszyscy widzą, musimy się liczyć ze wszystkim, samym wojskiem tego nie uratujemy. Sama armia i Wojska Obrony Terytorialnej nie są w stanie w przyszłości odeprzeć wroga. Musi powstać to, co powstało na Ukrainie i nie jest sformalizowane: duch obronności, duch patriotyczny. My chcemy wrócić do pomysłu przedwojennego w Polsce, kiedy to starostowie, czyli wojewodowie teraz, wydawaliby takie pozwolenia (na broń). Zwiększyłoby się liczbę grup instruktorskich, uprawnionych do wydawania zaświadczeń (odpowiedniego kursu). A wszystko pod auspicjami obrony cywilnej — stwierdził były muzyk. Poruszył przy tym kwestię dostępu do broni dla obywateli.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

— Kiedyś pozwoliłem sobie na takie stwierdzenie, że prędzej Polskę obronią myśliwi, niż zawodowa armia. Mają rozpoznanie w terenie, są na miejscu, potrafią strzelać, są wyszkoleni. Dlatego należałoby wrócić koniecznie do odbudowania obrony cywilnej i większej dostępności do broni, przynajmniej tych osób, które w obronie cywilnej się udzielają — mówił Kukiz.

Zdaniem gościa programu, Ukraińcy nie poddadzą się tak łatwo i będą walczyć do upadłego. Ponadto powiedział, co sądzi o Władimirze Putinie.

— Powinni go po prostu spacyfikować. To jest ich obowiązek. Wobec świata obowiązek. Jeżeli chcą pokazać, że to jest rzeczywiście wielka, silna Rosja, to niech pokażą, zlikwidują tego wariata. Jeżeli Putin nie zrówna Kijowa i miast ukraińskich z ziemią, przepraszam, że tak mówię, ta wojna będzie tak jak w Afganistanie toczyła się latami. Oni stworzą partyzantkę, a wtedy możliwe są zagrożenia dla Polski w każdej chwili. Powinniśmy działać wyprzedzająco i natychmiast rozpocząć odbudowanie z tej lewackiej filozofii: „stary będzie dobrze, można się dogadać”. Nie można się dogadać — ocenił Paweł Kukiz.

— Kacapa można tylko za ryj i do gleby. Inaczej nie ma szansy. Po prostu wejdzie, będzie brał żony, córki, matki i pijany hasał po ulicach — podsumował w ostrym tonie poseł.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Najnowsze dane. Rosjanie ponieśli znaczące straty

Zobacz również: Siergiej Ławrow nie spodziewał się takich sankcji. Polityk nie kryje zdziwienia

źródło: polsatnews.pl

(Visited 530 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj