Patryk Jaki zapowiedział na twitterze, że zamierza przetłumaczyć na wszystkie języki taśmy Sławomira Neumanna. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości chce tym samym przekonać gremium Parlamentu Europejskiego do reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Taśmy prominentnego polityka PO Sławomira Neumanna wstrząsnęły w piątek sceną polityczną. Nagrany Neumann krytycznie ocenił swoich partyjnych kolegów z Tczewa, a także nie pozostawił suchej nitki na wyborcach, którzy według posła kompletnie nie orientują się w realiach zakulisowej polityki. Sławomir Neumann źle ocenił też Komitet Obrony Demokracji, stwierdziwszy iż jego sympatycy i działacze nie spisują się we współtworzeniu opozycji. Prawdziwą burzę wywołał jednak lekceważący stosunek do litery prawa i dosyć specyficzne podejście do wyroków sądów. Nagromadzenie wszystkich kwestii, okraszonych wybitnie mało parlamentarnym językiem doprowadziło do zapowiedzi interwencji przez byłego wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego.

— Zaczynam akcję tłumaczenia na różne języki taśm Neumanna dla wszystkich w PE, aby zrozumieli dlaczego w PL potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości — poinformował europoseł w mediach społecznościowych.

Jedną z osób, które mają otrzymać „specjalną paczkę z pozdrowieniami” ma być Frans Timmermans, holenderski polityk znany z krytyki rządów PiS.

Przeczytaj również:  "Nie pozwolę na eskalację". Mocne słowa niemieckiego kanclerza

 

źródło: twitter.com

(Visited 181 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj