Patryk Jaki postanowił odpowiedzieć Wojciechowi Mannowi, który w skandalicznych słowach podkreślił, że wstydzi się bycia Polakiem. Podczas rozmowy z Tomaszem Lisem dziennikarz skomentował zachowanie rządzących i dyskutował o współczesnych elitach.

Na pytanie Tomasza Lisa, czy obecna władza dokonuje „zemsty na narodzie”, Mann odpowiedział: — Ludzie się wstydzą tego, że mają polskie obywatelstwo — ja mówię o ludziach rozumnych i takich, którzy kawałek świata widzieli. Zastanawiam się, jakie mogą być przyczyny takiego nielubienia swojego narodu, żeby mu bez przerwy udowadniać, że jest gorszy, prowincjonalny i chwalić tych, którzy przyklaskują temu. My jesteśmy, naprawdę, z dnia na dzień spychani na jakieś marginesy — ocenił Mann.

To właśnie do tych słów odniósł się Patryk Jaki, który wyznał, że osobiście wcale nie wstydzi się tego, że jest Polakiem. Wręcz przeciwnie, jest dumny ze swego pochodzenia i czuje wdzięczność wobec wszystkich tych, którzy budowali ten kraj przez lata.

Zobacz również: Maja Ostaszewska ma koronawirusa: „Ból głowy, jakiego nie znałam. Nie pozwala spać”

— A ja się nie wstydzę. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Jestem też wdzięcznym wszystkim, którzy Polskę budowali i tym, którzy oddali za nią życie. Czuje się wobec nich zobowiązany. Zobowiązany do przekazywania wartości, które były dla nich wszystkim. #DumniZPolski — napisał europoseł.

Przeczytaj również:  Łukaszenka obawia się ataku ze strony Polski? Mówi o większych wydatkach na zbrojenia

źródło: 4mens.pl

(Visited 12 007 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Wikipedia podaje: „Rodzina Mannów pochodziła ze Lwowa, przodkowie Wojciecha Manna byli kolonistami niemieckimi[8]. Jego stryjecznym dziadkiem był śpiewak operowy Józef Mann[9].”

    • Ja nie mam obcych korzeni i wstyd mi, że należę do narodu baranów oddających majątek narodowy i politykę w obce, nieprzyjazne ręce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj