W sobotę w Warszawie miała miejsce Parada Równości 2021. Głos w tej sprawie zabrał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który postanowił tchnąć nadzieję we wszystkich wątpiących uczestników.

W sobotę w Warszawie o godz. 15.00 rozpoczął się marsz uczestników środowisk LGBT. Zgromadzeni wyruszyli spod Pałacu Kultury i rozpoczęli pochód ulicami Marszałkowską przez pl. Konstytucji. Później przeszli ulicą Waryńskiego i Batorego aż do skrzyżowania z Al. Niepodległości.

Zobacz również: Robert Lewandowski: „Kolejnego dnia musisz pracować ciężej, aby mieć pewność, że następnym razem będziesz zwycięzcą”

Parada odbyła się pod patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który dodał otuchy wszystkim biorącym udział w spotkaniu.

— Sam fakt, że Parada się odbędzie, dla wielu polityków i mediów będzie zaraz wystarczającą podstawą do tego, żeby jej uczestników wyzywać od najgorszych, atakować ich, oskarżać. Żeby dać upust złości, niechęci, a wręcz nienawiści do wszystkiego, co ‚inne’. Znamy to z corocznych reakcji na Paradę aż za dobrze — napisał w opublikowanym przez siebie wpisie Rafał Trzaskowski.

Dodał, że „pewnie można by na to wszystko odpowiadać — szyderstwem, kpiną, odwzajemnioną niechęcią. Pewnie można się odgryźć złośliwym happeningiem czy ostrym hasłem. Tylko po co? Parafrazując klasyka — nie idźmy tą drogą” — apelował włodarz stolicy.

Zobacz również: Czy Paulo Sousa powinien odejść? Odpowiedź Polaków jest jednoznaczna [SONDAŻ]

Dziś 19 czerwca. Ulicami Warszawy przejdzie kolejna Parada Równości. Sam fakt, że Parada się odbędzie, dla wielu…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Sobota, 19 czerwca 2021

źródło: dorzeczy.pl, twitter.com

(Visited 1 360 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj