propolski.pl: Papież Franciszek

Papież Franciszek: „Pokój jest możliwy, kiedy milknie broń i zaczyna się dialog”

Papież Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w niedzielę. Ocenił, że w dzisiejszym świecie nie brakuje kłamstw, nieuczciwej polityki, korupcji i egoizmu.

– Pokój jest możliwy, kiedy milknie broń i zaczyna się dialog – powiedział duchowny, zwracając się do setek wiernych.

– Jestem zasmucony ostatnimi walkami między Azerbejdżanem i Armenią. Wyrażam moją duchową bliskość rodzinom ofiar i wzywam strony do poszanowania zawieszenia broni w perspektywie porozumienia pokojowego. Nie zapominajmy, że pokój jest możliwy, kiedy milknie broń i zaczyna się dialog – mówił papież Franciszek.

Franciszek: Módlmy się na naród ukraiński

Przywódca Kościoła przypomniał również o ludności z włoskiego regionu Marche, gdzie za sprawą powodzi śmierć poniosło 11 osób.

– Modlę się za zmarłych i za ich rodziny, za rannych i za tych, którzy ponieśli ciężkie straty. Niech Pan Bóg da siłę tej społeczności – powiedział, nawiązując przy okazji do fragmentu Ewangelii. Stwierdził, że w tych trudnych czasach powinniśmy walczyć ze złem koncentrując się na tym, co Bóg ma nam najlepszego do zaoferowania.

– Także w dzisiejszym świecie są przypadki korupcji, takie jak ta, o której opowiada nam Ewangelia; nieuczciwe postępowanie, niesprawiedliwa polityka, egoizm dominujący w decyzjach osób i instytucji oraz wiele innych mrocznych sytuacji. Ale nam chrześcijanom nie wolno się zniechęcać ani, co gorsza, pozwalać na to, by to trwało, pozostawać obojętnymi. Przeciwnie, jesteśmy wezwani do kreatywności w czynieniu dobra, z roztropnością i pomysłowością Ewangelii, wykorzystując dobra tego świata – nie tylko materialne, ale wszystkie dary, które otrzymaliśmy od Pana – nie po to, by wzbogacić siebie samych, lecz po to, by rodzić miłość braterską i przyjaźń społeczną – zaznaczył Franciszek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Niszczono nas jako naród”. Łukaszenka nie przestaje atakować Polski. Padły mocne zarzuty

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Radosław Sikorski o politykach grupy trzymającej władzę: „Większość nie jest tak głupia, by wierzyć w zamach. To tchórze i karierowicze”

źródło: PAP

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these