Dziennikarz Radia ZET Bogdan Rymanowski zaprosił do programu Szymona Szynkowskiego vel Sęka, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Polityk powtórzył twierdzenia, jakoby poseł Konfederacji Grzegorz Braun „występował w rosyjskich mediach”. Dziennikarz szybko wyjaśnił, jak było naprawdę, czym zamknął usta politykowi PiS.

-Myślę, że działalność Grzegorza Brauna jest w ogóle nie tylko niesłychanie kontrowersyjna, ale dzisiaj można powiedzieć wprost prorosyjska. On występuje również w rosyjskich mediach. Jego wypowiedzi są chętnie cytowane przez media rosyjskie – oskarżał Szynkowski vel Sęk.

Prowadzący dziennikarz szybko podjął się sprostowania słów swojego rozmówcy.

Ale ostatnio została wykorzystana wypowiedź z Polski w mediach rosyjskich. Także wykorzystywane są wypowiedzi polityków PiS-u – zauważył Bogdan Rymanowski.

Szynkowski vel Sęk nic na to nie odpowiedział, zamiast tego zmienił temat, wskazując na wpis, jaki ostatnio w mediach społecznościowych opublikował były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Zauważył, że ów wpis również wykorzystała rosyjska propaganda.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Jak było naprawdę?

Nieprawdą jest, że poseł Grzegorz Braun wystąpił w rosyjskiej telewizji propagandowej. Ta jedynie wykorzystała fragment jego wypowiedzi, wyrywając go z kontekstu. Media publikujące doniesienia o „występie” Grzegorza Brauna w rosyjskiej telewizji z reguły nie dodawały informacji, że w tym samym materiale rosyjska TV posłużyła się również wypowiedziami szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także innego polityka partii – Mariusza Kamieńskiego.

Przeczytaj również:  W Sejmie nastała ciemność. Na znak solidarności z Ukrainą [WIDEO]

Omawianą tezę nt. Grzegorza Brauna kolportował m.in. Adam Niedzielski na swoim twitterowym profilu.

„Jak widać poseł Braun stanowi nie tylko zagrożenie dla ludzkiego zdrowia swoją agresją antyszczepionkową. Dziś w rosyjskiej tv staje się stronnikiem Putina, niszczącego niepodległą Ukrainę i pokój w Europie” – twierdził polityk na Twitterze.

CZYTAJ TEŻ: Waszczykowski: „Pytanie, czy politycy będą chcieli to ujawnić”. Mówił o „zniszczeniu Nord Stream 2”

CZYTAJ TEŻ: Łukaszenka obawia się ataku ze strony Polski? Mówi o większych wydatkach na zbrojenia

Dalsza część artykułu znajduje się pod wpisem

Źródła: TT / Radio ZET

(Visited 230 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Poseł Braun i Konfederacja jest wielkim zagrożeniem dla PiS i dlatego cały czas są atakowani. Konfederacja gdy bardzo się postara może wygrać wybory i dlatego PiSowcy bardzo tego się boją. Dlatego te ciągłe ich ataki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj