W Końskich (woj. świętokrzyskie) odbyła się debata prezydencka z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Do miasta nie przybył zaproszony przez TVP Info Rafał Trzaskowski, obecni byli za to jego zwolennicy. Między wyborcami obecnego prezydenta, a kandydatem Koalicji Obywatelskiej wywiązała się mocna wymiana zdań, która szybko przerodziła się w awanturę.

Sympatycy Andrzeja Dudy zareagowali na niezadowolenie obecnych w mieście zwolenników kandydata opozycji, którzy zarzucili głowie państwa „ułaskawienie pedofila”. Tłumy usiłowały się nawzajem przekrzyczeć, kłócono się również o to, który z polityków „stchórzył”, nie stawiając się na debatach prezydenckich w Lesznie i Końskich.

Zwolennicy PAD-a zarzucali swoim przeciwnikom przymykanie oczu na „donoszenie na Polskę”, którego miał się dopuścić Rafał Trzaskowski, piastując mandat europosła w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego. Chodzi o rezolucję krytykującą polski rząd, którą poparł wówczas prezydent Warszawy.

Według relacjonującego przebieg awantury dziennikarza Onetu, protestujący obrażali nie tylko polityków kandydujących w wyborach ale też siebie nawzajem. Oprócz padających co chwila wulgaryzmów obie strony zarzucały sobie głupotę, niedoskonałości fizjonomiczne oraz przykry zapach. Na miejscu krzyczano również o „chrześcijańskich wartościach”, którymi kieruje się Andrzej Duda.

Przeczytaj również:  Nie żyje Marcin Kudełka. Jego głos znała cała Polska

— Wolność słowa w Polsce jest i jest ona gwarantowana. Kiedy PO chciała wprowadzać ACTA w Polsce, wówczas te protesty, w których młodzi ludzie gremialnie brali udział, jednoznacznie pokazały, że nie ma na to zgody ze strony polskiego społeczeństwa, a przede wszystkim nie ma na to zgody ze strony młodych. Później była jeszcze jedna próba w PE, PO w ramach EPP popierała tzw. ACTA2. Jako Zjednoczona Prawica byliśmy temu przeciwni. Ja jestem temu przeciwny — mówił w trakcie debaty prezydent.

Przeczytaj również: Tusk: „Nie mam wątpliwości, że gdyby Jarosław Kaczyński wycofał się z czynnej polityki…”

Awantura w miejscowości Końskie. Starli się zwolennicy Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.źródło: Onet

Gepostet von Wstydzę się KODziarni am Montag, 6. Juli 2020

źródło: Onet

(Visited 213 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj