W „Newsweeku” pojawił się artykuł, w którym opisano relacje polityków Lewicy z Anną Marią Żukowską. Wiele wskazuje na to, że odbiegają one od ideału, a była rzeczniczka partii nie cieszy się zbyt wielką sympatią i popularnością.

Materiał nosi tytuł „Nietykalna” i nawiązuje do pozycji, jaką Anna Maria Żukowska otrzymała w partii. Była rzeczniczka SLD cieszy się zaufaniem Włodzimierza Czarzastego, jednak nie można tego powiedzieć o innych przedstawicielach Lewicy.

Jeden z rozmówców gazety stwierdził, że krytyka Anny Marii Żukowskiej najczęściej kończy się „wcześniejszym lub późniejszym wyrzuceniem z partii”.

Politycy Lewicy nie są również zadowoleni z faktu, że Żukowska jest chroniona, a w rzeczywistości działa na szkodę ugrupowania.
Chodzi głównie o kontrowersyjne wypowiedzi, które Robert Kwiatkowski określił ironicznie „mądrościami, od których mógł wreszcie odetchnąć”.

Władze Lewicy zastanawiały się, dlaczego poparcie ugrupowania spadło po wyborach w 2019 roku i wynosiło zaledwie 12 proc. Z raportu końcowego wynika, że jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest posłanka Anna Maria Żukowska.

O Żukowskiej w ostrym tonie wypowiedziała się Joanna Senyszyn, która skwitowała:

– To święta krowa w partii i w klubie parlamentarnym tylko dlatego, że jest chroniona przez przewodniczącego Czarzastego jak, nie przymierzając, księża pedofile przez swoich biskupów – powiedziała Senyszyn.

Przeczytaj również:  "Jest najlepszym teoretykiem". W takich słowach Wałęsa podsumował Tuska

Zobacz również: Rafał Trzaskowski nie zostawił suchej nitki na Polskim Ładzie : A cierpią ludzie…

Zobacz również: Polski Ład zaszkodził PiS? Ten sondaż mówi wszystko

źródło: Twitter.com, Newsweek

(Visited 376 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj