Opozycja podczas Zgromadzenia Narodowego nie potrafiła zachować powagi adekwatnej do rangi uroczystości. PAD złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym widząc transparent z napisem „Krzywoprzysięzca” w rękach Klaudii Jachiry.

Opozycja postanowiła przyjść na uroczystości z wydrukowanymi egzemplarzami Konstytucji RP, tęczowymi maseczkami oraz nie wstawać z siedzeń w najbardziej kluczowych momentach zaprzysiężenia.

Władza pochodzi z woli narodu i naród wyraził swoją wolę w wyborach. To Polacy mają prawo zdecydować, kto ma być ich prezydentem. I zdecydowali — przypomniał zebranym prezydent w swoim orędziu.

W odpowiedzi na słowa prezydenta parlamentarzyści PiS klaskali i skandowali: „Andrzej Duda!”. Reakcje posłów obozu rządzącego kontrastowały np. z postawą Janusza Korwin-Mikkego, który ostentacyjnie siedział na swoim miejscu. Z kolei posłowie Lewicy ubrani byli w tęczowe maseczki i stroje w kolorach tęczy. Klaudia Jachira zaś trzymała w rękach transparent z napisem „Krzywoprzysięzca”.

Pozostali parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej mieli przy sobie egzemplarze Konstytucji RP.

— Zachowanie pozostawia nieco do życzenia, niemniej to miłe, że przedszkolaki od najmłodszych lat mogą obserwować zaprzysiężenie prezydenta — napisał w kąśliwym tonie Marcin Horała.

Przeczytaj również: Nie przyjdą na zaprzysiężenie. Napisali list: „Prezydent, który tego nie widzi, nie powinien być prezydentem”

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

źródło: Do Rzeczy

(Visited 4 672 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj