Poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz, odnosząc się do wydarzeń w Waszyngtonie, postanowił skrytykować polskiego prezydenta i premiera.

Dobra, późno już ale nie mogę tego nie napisać napisał Sienkiewicz reakcja polskich władz na wydarzenia w Waszyngtonie to jak wypisywanie się z jakiejkolwiek cywilizacji. Wstyd i żenada. Oni mentalnie są po stronie tego motłochu, który zdobywał Capitol ocenił prowokacyjnie.

Wpis byłego ministra spraw wewnętrznych i koordynatora służb specjalnych w rządzie Donalda Tuska padł w odpowiedzi na reakcje Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego w związku z zajściami w stolicy USA.

W wyniku wdarcia się do Kapitolu i przerwania posiedzenia Izby Reprezentantów zginęły cztery osoby, a ponad pięćdziesiąt zostało aresztowanych. Kongresmeni po przeliczeniu głosów elektorskich zatwierdzili wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Demonstranci wbiegli do sali obrad Izby Reprezentantów, zajęli mównicę oraz biuro przewodniczącej izby Nancy Pelosi. Niektórzy ze szturmujących byli uzbrojeni.

Przeczytaj również: „Sławuś, won, won!” Nitras zjedzony przez internautów za swój wpis: „Czego jeszcze nie rozumiesz?”

Przeczytaj również: Zamieszki i chaos w USA: Nie żyje kobieta postrzelona na Kapitolu

źródło: Twitter

(Visited 331 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Irański imam o Polsce: to jeden z nielicznych krajów, gdzie można bez obaw przechadzać się po ulicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here