Już 12 stycznia będzie miał miejsce 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak zupełnie nie spodziewał się tego, co usłyszał od noblistki Olgi Tokarczuk. Aby podzielić się dobra nowiną, zamieścił na fanpage WOŚP film z udziałem pisarki.

— Aukcje już ruszyły, zapełniają się niesamowitymi historiami, przekazywanymi rzeczami takimi od serca, a obok jest ze mną Olga Tokarczuk, która także ma do przekazania rzecz od serca, przepiękną, fantastyczną. Usłyszałem, nie wierzyłem — mówił pełen radości Owsiak.

Olga Tokarczuk przyniosła ze sobą replikę noblowskiego medalu, którą zapragnęła przekazać na WOŚP. Otworzyła pudełko i pokazała go widzom.

— Jurku, chciałabym na twoje ręce przekazać na 28. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pierwszą replikę medalu noblowskiego, który przywiozłam ze Sztokholmu. Chciałabym, żeby przyczynił się do tego wszystkiego, co wy robicie i jestem szczęśliwa, że mogę to zrobić — powiedziała artystka.

Zachwycony Owsiak nie potrafił ukryć radości i zaskoczenia.

— Zaniemówiłem, zaniemówiłem, zaniemówiłem — powtarzał pełen emocji.

Olga Tokarczuk zacytowała później Owsiaka na swoim profilu na Instagramie.

— Olgę przywitaliśmy w drzwiach Fundacji w niedzielę, o godzinie 22:00, tak jak się umawialiśmy. Chociaż gdyby nie dojechała, to też byśmy zrozumieli, bo teraz w jej kalendarzu tornado za tornadem. Ale dojechała, więc ściskamy i dziękujemy Oldze serdecznie! Pozłacany, pięknie wykonany medal z podobizną Alfreda Nobla. Na rewersie muza literatury, a pod spodem wyraźny, wygrawerowany napis — O. Tokarczuk. To stuprocentowy medal naszej Olgi! Okazuje się, że ma prawo do wykonania trzech replik, srebrnych, dodatkowo pozłacanych. I takie repliki zamówiła, a pierwszą z nich przekazała WOŚP na licytację — czytamy na profilu noblistki.

Przeczytaj również:  Korwin-Mikke o tym, dlaczego we Włoszech prawica wygrywa. Ma swoją teorię

 

 

źródło: facebook.com, alaluna.pl

(Visited 44 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj