propolski.pl: Bodnar o KPO

Odlot! Bodnar chwali Lempart, a senatorowie PiS-u wychodzą: ,,WYBITNA aktywistka’’ [WIDEO]

Rzecznik Prawo Obywatelskich Adam Bodnar ocenił obecną sytuację praworządności w Polsce. Skomentował przy tym wulgarne i agresywne manifestacje Strajku Kobiet, jednak samą liderkę Martę Lempart nazwał „wybitną aktywistką”.

Każdego roku RPO zobowiązany jest przedstawić w parlamencie sprawozdanie ze swojej pracy i ocenić stan przestrzegania praw człowieka. Dokładnie to zrobił dzisiaj w Senacie Adam Bodnar. Podczas jego wystąpienia wydarzyło się coś zaskakującego. W geście protestu przeciwko jego kadencji salę opuścili senatorowie PiS-u.

Zobacz również: Najnowszy sondaż: Zyskuje PiS i Hołownia. KO traci, jak nigdy. Kto jeszcze w Sejmie?

RPO uwzględnił w swoim wystąpieniu m.in. kwestię uprawnień służb, które ocenił jako zbyt duże. Podkreślił rzekomą nadmierną inwigilację społeczeństwa i powiedział, co myśli o Marcie Lempart.

— Dyskutujemy w czasach, kiedy np. dowiadujemy się z mediów, że aktywistka — wybitna, znana wszystkim Marta Lempart — ubiegała się o pracę w ABW. I nagle te informacje wypływają. Nikt nie ponosi odpowiedzialności z tego tytułu. Ona kiedyś tę aplikację złożyła, ale złożyła ją w poczuciu zaufania do państwa — stwierdził RPO.

Źródło: fronda.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these