W najbliższych dniach do Polski nadciągną ciepłe masy powietrza i obejmą praktycznie cały kraj. Zgodnie z przewidywaniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego od poniedziałku doświadczymy zmiany pogody.

Na wschodzie kraju wciąż będziemy pozostawać pod wpływem mroźnego wyżu.

– W poniedziałek na wschodzie pozostanie jeszcze pogoda zimowa, z większą ilością słońca, zachmurzeniem małym lub umiarkowanym i bez opadów. Pod koniec dnia zachmurzenie w środkowej części Polski będzie wzrastało do dużego. Na zachodzie zachmurzenie duże i postępujące od zachodu w głąb kraju, szczególnie po południu, bardzo krótkotrwałe opady śniegu, przechodzące bardzo szybko w opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Pod wieczór mogą to być już opady zwykłego deszczu. Na wschodzie temperatura maksymalna od minus 6 do minus 1 stopnia, na zachodzie w ciągu dnia przekroczy zero i dojdzie do plus 2 stopni. Jedynie w kotlinach Sudetów może utrzymywać się jeden stopień poniżej zera – poinformowała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB.

W górach, na Wybrzeżu, wschodzie i przedgórzu Sudetów oraz Karpat pojawi się silny wiatr wiejący z prędkością do 55 km/h.

Rozległy niż z ciepłym frontem obejmie praktycznie cały kraj. Najwyższa temperatura – nawet 10 stopni Celsjusza na plusie przewidywana jest na Wigilię.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiśniewski ukarany przez policję. Na mandacie się nie skończyło

źródło: Twitter

(Visited 117 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj