Kolejny sondaż nie pozostawia złudzeń. Wyniki potwierdziły, że Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny zajęło miejsce na podium. Według sondażu Social Changes, partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała wzrost, a Koalicja Obywatelska znaczny spadek. Najwięcej jednak straciło PSL, które nie dostałoby się do Sejmu.

Badanie przeprowadzone na zlecenie portalu wPolityce.pl wykazało, że PiS ma ogromną przewagę nad rywalami i może liczyć na 43 proc. poparcia. To dwa pkt. proc. więcej w porównaniu do poprzedniego wyniku. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 29 proc, co wskazuje na spadek o jeden pkt. proc.

Miejsce na podium zamyka Lewica, która może liczyć na 11 proc. poparcia, czyli tyle samo, ile w poprzednim badaniu. Konfederacja zanotowała wynik na poziomie 8 proc. Bardzo słaba punktacja przypadła dla PSL i Kukiz’15, formacja zyskała poparcie zaledwie 4 proc. badanych, co oznacza 2 proc. spadek.

Zobacz również: Wokalista zespołu disco-polo nie żyje. Chciał uratować dwie osoby, a sam utonął

Wszystko wskazuje na to, że partia ludowców nie weszłaby do Sejmu. Badanie przeprowadzono metodą CAWI w dniach 7-10 sierpnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1078 Polaków.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

źródło: 4mens.pl

(Visited 3 212 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj