Najnowszy sondaż pracowni Pollster ukazał pewne zmiany na scenie politycznej. Zjednoczona Prawica zaczęła tracić poparcie i aktualnie może cieszyć się wynikiem na poziomie 35,41 proc. głosów.

Jak donosi „Super Express” drugie miejsce niezmiennie przypada Koalicji Obywatelskiej, którą popiera obecnie 26,48 proc. respondentów.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Polska 2050 oraz Lewica. Na obie formacje planuje głosować 10,12 proc. badanych.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania. Czwarte miejsce przypadło dla PSL, które popiera 5,70 proc. respondentów. Na Konfederację głos chciałoby oddać 5,45 proc. uczestników sondażu.

Inflacja nie przestaje wzrastać

W Sejmu nie dostałby się Kukiz’15 z 2,14 proc. oraz Porozumienie Jarosława Gowina z 0,30 proc.

— Polacy mają wiele powodów do zmartwień. Inflacja się rozkręca, króluje drożyzna, a rynek pracy przeżywa znaczne zawirowania. Wszystko to najwyraźniej wpływa na topniejące poparcie dla środowiska Jarosława Kaczyńskiego — tak wyniki badania skomentował „Super Express”.

— To zasługuje na kolejne BUM! Wg wstępnego szacunku inflacja w kwietniu skoczyła do 12,3% r/r! Wyżej od naszej prognozy (11,9%) oraz konsensusu Parkietu (11,7%). Wzrost cen żywności (gigantyczne 4,2% m/m) oraz energii (zapewne ceny opału). Inflacja bazowa w górę do 7,5%-7,6% r/r – napisali na Twitterze eksperci Banku Pekao.

źródło: SuperExpress

(Visited 143 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj