Sławomir Nitras (KO) nie krył swoich emocji po tym, jak Anna Maria Żukowska (Lewica) przypisała mu słowa dotyczące wspólnej koalicji Platformy Obywatelskiej i Konfederacji. Polityk szybko zapowiedział złożenie wniosku do komisji etyki poselskiej.

W odpowiedzi na tak zdecydowaną reakcję klub Lewicy zamieścił nagranie z obrad. Sławomir Nitras popadł w konflikt z przedstawicielką Lewicy Anną Marią Żukowską, która napisała na Twitterze:

— Z sali plenarnej: Kiedy Lewica nie zagłosowała zgodnie ze spodziewaniem PO pan poseł Sławomir Nitras powiedział: Kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami. Od pomarańczowego do brunatnego jeden krok — napisała Żukowska.

Wpisem parlamentarzystki oburzył się Sławomir Nitras, który skwitował: — To jest obrzydliwe kłamstwo.

— To jest obrzydliwe kłamstwo. Poniżej godności posłanki. To pani powiedziała o wspólnych rządach PO i Konfederacji. Ja temu zaprzeczyłem. Podam panią do komisji etyki poselskiej — oświadczył poseł KO.

Nagranie, na którym słychać wypowiedziane przez Nitrasa słowa, opublikowała Lewica Razem. Nie obeszło się również bez komentarza ze strony ugrupowania tworzonego razem z SLD i Wiosną.

Przeczytaj również:  PiS chce rzucić Elewarr na pożarcie? Niepokojące doniesienia

— Obrzydliwe kłamstwo, panie pośle Sławomir Nitras? Szkoda, że po tylu kadencjach nie doszedł Pan do tego, że na sali są mikrofony. Teraz szybko pisać wniosek do komisji etyki. Może Pan ściągnąć ten filmik i dodać jako załącznik — napisała Lewica Razem.

Adrian Zandberg lider Lewicy Razem skomentował zamieszczone wideo w takich słowach.

— I po co kłamać, Sławomir Nitras? Skoro pasuje wam rząd ze skrajną prawicą — a to przecież nie pierwszy raz, jak to pada — to powiedzcie to otwarcie wyborcom. Ciekawe jak im się spodoba projekt #KonfederacjaObywatelska — zapytał.

Nitras nie zmienił jednak zdania i obstawał przy swojej wersji.

— Tak zrobię. To obrzydliwa manipulacja. To wy mówiliście o rządach po-konf. Ja kategorycznie zaprzeczałem, aby taka koalicja była możliwa. Kłamiecie. To wyrwane zdanie to po prostu sarkazm. Naprawdę wami to się zajmie Kaczyński, któremu daliście dziś władzę taką, jaką miał Jaruzelski — odpisał polityk KO.

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 226 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj