Poseł Konfederacji Artur Dziambor podzielił się swoim spostrzeżeniem w temacie podatku cukrowego. Swój wpis opublikował na Twitterze. Nowy podatek zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Nie milkną echa, dość kontrowersyjnego tematu godziny policyjnej na sylwestra, który okazał się być bublem prawnym. Jak wiemy, niemal każda impreza, czy spotkanie sylwestrowe, nie mogłoby się odbyć bez napojów chłodzonych, słodzonych, gazowanych, czy alkoholowych.

Poseł pokazał dobitnie, jaki jest dotychczasowy efekt wprowadzonych „opłat”. Rząd od wielu miesięcy żongluje słowami, raz podatek nazywa podatkiem, a innym razem, opłatą, czy daniną. Jednak efekt podatku cukrowego objawił się w pełnej krasie dopiero na Nowy Rok.

Tweet Artura Dziambora ukazał ceny napojów słodzonych, zarówno w starej wersji, jak i po podwyżkach. Wielu internautów nie kryło oburzenia i zaskoczenia, takim stanem rzeczy.

Zobacz również: Stanisław Michalkiewicz rozwiewa wątpliwości na temat szczepień. Będzie gorzej niż myślimy?

Polacy z pewnością nie byli przygotowani na tak wysokie, a wręcz drastyczne zmiany cen. Użytkownicy Twittera zauważyli, że podrożała także Coca Cola Zero, nie zawierająca cukru. Internauci zamieścili więc porównanie cen napoju Coca – Cola w Niemczech, USA oraz w Polsce.
Podali, że ceny kształtują się następująco:

Przeczytaj również:  Tusk upomniał posłów PO: Jeśli ktoś nie głosuje, bo ma kiepskie wytłumaczenie...

Cena za litr w Niemczech: 2,70 zł
W USA: 2,34 zł
W Polsce: 3,59 zł

Na jakie wpływy może liczyć rząd z tytułu wprowadzonego podatku? Tego jeszcze nie wiemy. Pokaże to dopiero konsument i jego zachowania. A tych dokładnie przewidzieć się nie da.

Podatek cukrowy wszedł w życie wraz z 1 stycznia 2021 roku. Spowodował on wprowadzenie opłat od napojów słodzonych i energetycznych, jak również opodatkował tzw. „małpki” – alkohol sprzedawany w opakowaniach do 300ml.

Resort zdrowia wskazywał, że chodzi o promowanie prozdrowotnych wyborów żywieniowych, czyli w rzeczywistości poprawę jakości diety Polaków. W swoich wyjaśnieniach posługiwał się argumentem, iż takie środki spożywcze nie są zalecane do nadmiernego spożycia.

Wielu ekspertów jest zdania, że bezwarunkowe zamykanie ludzi w domach, w przyszłości może przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia. Jak wiemy branża fitness, czyli wszelkie ośrodki w których można dbać o zdrowie – zostały zamknięte w ramach lockdownu.

źródło: Twitter.com

(Visited 3 713 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj