W sobotę w Atenach doszło do nieprzyjemnego incydentu z udziałem starszego greckokatolickiego duchownego, który krzyczał na wchodzącego do świątyni Franciszka. W całej sprawie musiała interweniować policja.

Co stało za zachowaniem duchownego?

W momencie, w którym Franciszek udawał się do arcybiskupstwa, z tłumu wyłonił się starszy mężczyzna z białą brodą. Nie krył on wzburzenia emocjonalnego i krzyknął w stronę głowy Kościoła: „Papieżu, jesteś heretykiem!”.

Jak donosi agencja Reutera, głos mężczyzny był na tyle donośny, że Franciszek z pewnością go usłyszał. Przywódca Kościoła Katolickiego nie zareagował jednak na tę zaczepkę, a sprawca zamieszania został odciągnięty przez policję.

Na wideo, które trafiło do sieci widać, jak w trakcie interwencji duchowny potknął się i upadł. Wstać pomogli mu funkcjonariusze.

Papież Franciszek przyleciał do Grecji w ramach trzydniowej wizyty. Zaplanowane miał spotkanie z Hieronimem II, arcybiskupem Aten, a także zwierzchnikiem Greckiego Kościoła Prawosławnego.

W swojej przemowie Franciszek poprosił o wybaczenie za wyrządzone przez Kościół Katolicki krzywdy, które przyczyniły się do rozdziału chrześcijaństwa na Kościół wschodni i zachodni w 1054 r.

— Wierzymy, że masz odwagę i szczerość, by zbadać porażki i zaniedbania swoich poprzedników. Pomiędzy tymi, którzy chcą być nazywani braćmi chrześcijańskimi, najlepszym językiem jest i zawsze będzie uczciwość — przekazał Hieronim II.

Zobacz również: Tusk skrytykował liderów europejskich prawicowych partii: „Pożyteczni idioci”

Zobacz również: Inflacja zbliża się do 8%. GUS opublikował najnowsze dane

Źródło: Twitter.com, o2.pl

(Visited 2 931 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj