O. Tadeusz Rydzyk skomentował zawartość podręcznika do przedmiotu Historia i teraźniejszość Wojciecha Roszkowskiego. Wystąpienie duchownego pokazano w telewizji.

— Najnowsza historia Polski pięknie pokazana. To, że jest dobra, to widać, jak niepolscy Polacy się denerwują — powiedział o. Rydzyk, jednak do KRRiT nie wpłynęła żadna skarga.

Duchowny zabrał głos w sobotę 6 sierpnia w Toruniu w czasie 14. pikniku „Dziękczynienie w Rodzinie”.

O. Rydzyk wspomniał o „niepolskich Polakach”. Jego słowa wprawiły w osłupienie słuchaczy. Kapłan komentował podręcznik HiT-u autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

— Ja dostałem już, panie ministrze, jeden egzemplarz co prawda, ale do HiT-u, historia i teraźniejszość. Jest świetny. Profesora Roszkowskiego. Mówię to tutaj, bo zaopatrzcie się, nie tylko dla dzieci, właściwie to wszyscy powinniśmy to mieć — mówił o. Rydzyk.

— Najnowsza historia Polski pięknie pokazana. To, że jest dobra, to widać, jak niepolscy Polacy się denerwują. To widzimy w tych mediach niektórych – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ceny cukru rosną: Co się kryje za coraz droższym towarem? Krajowa Spółka Spożywcza miała na tym zarobić?

Przeczytaj również:  Nie żyje Sylwia Kurzela. Dziennikarka i prezenterka Radia ESKA

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie próbowali pokazać nowoczesną broń. Tylko się skompromitowali [WIDEO]

źródło: wirtualnemedia.pl, onet.pl, wp.pl

(Visited 211 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj