Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że rząd rozważa możliwość zaostrzenia restrykcji i lockdown na terenie całej Polski. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, decyzja zapadnie do czwartku.

Według informacji przekazanych przez RMF FM, rząd zastanawia się nad odejściem od regionalizacji i objęciem lockdownem całego kraju.

Jeśli w czwartek liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczy 25 tysięcy, to cała Polska objęta zostanie surowszymi restrykcjami przekazał reporter stacji, powołując się na nieoficjalne informacje.

Obecnie rygor pandemiczny obowiązuje w czterech województwach. Regionalizację obostrzeń najpierw wprowadzono pod koniec lutego na Warmii i Mazurach, potem na Pomorze. Od poniedziałku lockdown panuje w województwach mazowieckim i lubuskim.

Decydując o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie, podejmiemy decyzję również o tym, co będzie się działo w czasie Wielkanocy zaznaczył Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Czeka nas „krok w tył”?

 Głos w sprawie objęcia lockdownem całego kraju zabrała także wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

 Sytuacja w kraju społeczno-zdrowotna jest bardzo niepokojąca. Wyniki z ostatniego weekendu są na tyle wysokie, że zapewne przed nami kolejny krok w tył. Jesteśmy na etapie omówienia szczegółów potencjalnie być może kolejnych obostrzeń. Musimy być na to przygotowani  powiedziała Semeniuk w TVP1.

Przeczytaj również:  Wierzyć mu? Guy Verhofstadt uspokaja: "Nikt w Europie nie chce zniewalać dumnych Polaków"

 Również musimy być przygotowani na powstrzymanie dużego efektu mobilności przed świętami Wielkiej Nocy, jak również na same święta  dodała wiceminister.

 Wydaje się, że cały czas jesteśmy w tym trybie awaryjnym i będziemy tak funkcjonowali do momentu wygaszenia tej trzeciej fali, a (…) chorują coraz młodsi i niestety coraz więcej osób potrzebuje wspomagania oddechowego, więc stąd decyzje, aby ten krok do tyłu wykonać  przekazała.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Mamy 14 396 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2347), śląskiego (1716), łódzkiego (1064), małopolskiego (1044), pomorskiego (1030), warmińsko-mazurskiego (1003), kujawsko-pomorskiego (972), wielkopolskiego (954), dolnośląskiego (936), podkarpackiego (785), lubelskiego (628), zachodniopomorskiego (458), świętokrzyskiego (373), podlaskiego (304), lubuskiego (288), opolskiego (168). 326 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną podał we wtorek resort w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również: A jednak to zrobił. Poseł KO dołącza do Hołowni i podał nietypowy powód swojej decyzji

Przeczytaj również: Znany youtuber nawoływał do eksterminacji katolików. Współpracująca z nim firma nie wytrzymała

Przeczytaj również:  Tak podrożały produkty w Biedronce. Wystarczyło kilka dni. Jest komentarz sieci

źródło: Do Rzeczy

(Visited 10 894 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj