Niemiecki dziennik „Handelsblatt” w pozytywnym tonie wypowiedział się o Andrzeju Dudzie. Na łamach gazety ukazał się artykuł, w którym autorzy przyjrzeli się polskiemu prezydentowi oraz jego poczynaniom odnośnie konfliktu na terenie Ukrainy.

– Duda zasłużył na szacunek, dając dobry przykład. W połowie kwietnia odwiedził ogarnięty walkami Kijów w czasie, gdy nie należało to jeszcze do rutynowego programu wizyt czołowych zagranicznych polityków – napisano.

Przypomniano również, że prezydent Duda wystąpił przed ukraińskim parlamentem, gdzie wygłosił gorące przemówienie. Autorzy zasugerowali, że była to swoista wdzięczność Ukraińców za całą przekazaną pomoc.

W ocenie niemieckiego dziennika, polityka Polski związana z Rosją sprawdziła się. Była ona korzystna i słuszna, a teraz stała się wzorem do naśladowania dla Unii Europejskiej.

– Kraj ten tymczasowo przyjął prawie cztery miliony osób z sąsiedniego kraju, od początku wojny dostarcza ciężką broń i promuje coraz ostrzejsze sankcje – czytamy.

Przypomniano również o Lechu Kaczyńskim.

– Bliska współpraca i obrona sąsiedniego kraju przed rosyjską inwazją jest dla Polski kwestią racji stanu: już w 2008 roku ówczesny prezydent Lech Kaczyński i jego brat Jarosław ostrzegali, że inwazja na Gruzję jest pierwszym krokiem w imperialnych planach Rosji – przekazano.

– Polska zawsze domagała się włączenia swoich wschodnioeuropejskich sąsiadów do zachodnich sojuszy i uważa, że to powstrzymałoby Moskwę przed aneksją Krymu i lutową inwazją – dodano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż. Duża przewaga PiS. Do Sejmu wejdzie sześć ugrupowań

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Janusz Korwin-Mikke o wolności Polaków: „Człowiek chce coś zrobić, a tutaj siedzą mu na karku”

źródło: Polskie Radio

(Visited 96 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj