Wiele osób liczy na to, że szczepienia pomogą w szybkim powrocie do normalności. Tymczasem WHO zapowiedziało już, że w 2021 roku najprawdopodobniej nie uda się uzyskać odporności stadnej. Złymi informacjami podzieliło się również Deutsche Welle.

„Każdy, kto uważa, że po zaszczepieniu będzie mógł normalnie funkcjonować, jest w błędzie” – przekonuje Deutsche Welle w swoim artykule. Niemcy obecnie mają duże trudności z opanowaniem pandemii, ponadto coraz częściej mówi się o tym, że nawet szczepionka nie pomoże w szybkim opanowaniu sytuacji.

Czytaj także: Studenci WUM: „Na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską”

Szczepienia nie są przepustką do normalności, nadal potrzeba masek i dystansu. Do tego brak studiów na temat tego, jak długo chronią i czy już zaszczepieni nadal zakażają innych. Nie wiadomo też czy szczepienia zmniejszą falę zakażeń — wylicza niemiecki dziennik.

Instytut Roberta Kocha zwraca również uwagę na to, że w dalszym ciągu nie wiemy czy i w jakim stopniu osoby zaszczepione mogą przenosić koronawirusa. Niemieccy naukowcy sugerują, że na odpowiednie wyniki badań przyjdzie nam poczekać nawet parę miesięcy. Do tego czasu nawet zaszczepione osoby powinny przestrzegać restrykcji.

Czytaj także: Wpis żony zmarłego medyka wywołał grozę: „Zmarł z powodu silnej reakcji na szczepionkę przeciwko COVID”

Dostępne do tej pory dane nie pozwalają na ostateczną ocenę skuteczności szczepionek przeciw COVID-19 mRNA w zakresie zapobiegania lub ograniczania przenoszenia — tłumaczą sytuację naukowcy.

Źródło: DW

(Visited 417 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Stanowski podzielił Internet. Stanowczo wyjaśnił, dlaczego nie protestuje: "Czy największe media wtedy protestują?"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here