Niemcy zmagają się ze wzrostem bezrobocia. Federalna Agencja Pracy podała ostatnio najnowsze dane dotyczące niekorzystnej sytuacji gospodarczej za Odrą. W Niemczech odnotowano wyższy niż prognozowany spadek dochodów w handlu. Powodem takiego stanu rzeczy jest pogłębiająca się epidemia.

Niemcy w lutym mieli niemal 3 miliony bezrobotnych. Liczba ta wzrosła o 4 tysiące w stosunku do poprzednich danych ze stycznia. W lutym 2020 roku obywateli bez pracy było o 509 tysięcy mniej. Stopa bezrobocia pozostaje wciąż na poziomie 6,3 procent.

W normalnych warunkach w lutym spada ona w porównaniu z sytuacją w styczniu, ale tym razem jest inaczej informuje Deutsche Welle, opisując dane zebrane do 11 lutego.

Jak twierdzi szef Federalnej Agencji Pracy Detlef Scheele, rosnące bezrobocie to wynik dotkliwych dla wielu branż skutków lockdownu.

Poszczególne branże dotkliwie odczuwają skutki lockdownu. Sytuację w znacznym stopniu łagodzi utrzymywanie pracy w niepełnym wymiarze godzin w wielu przedsiębiorstwach ocenia Scheele.

W Niemczech odnotowano wyższy niż prognozowany spadek dochodów w handlu. Skutki kryzysu wywołanego lockdownem dostrzegane są zwłaszcza w handlu detalicznym, gdzie dochody spadły w styczniu o 3,9 procent. Uwzględniając jednak inflację oraz szereg równoległych czynników, te realnie spadły o 4,5 procent.

Przeczytaj również:  Ziobro ostro uderzył w Morawieckiego: "Wraz z odejściem Beaty Szydło..."

Generalnie, w grudniu ubiegłego roku nastąpił rekordowy spadek dochodów handlu. Wyniósł aż 9,1 procent. Prawdziwy dramat przeżywa branża odzieżowa obroty stopniały tutaj aż o 76,3 procent w porównaniu ze styczniem 2020.

Po załamaniu się dochodów w grudniu, niemiecki handel detaliczny pogrążył się jeszcze bardziej w kryzysie  odnosi się do sprawy ekonomistka banku wspierania inicjatyw gospodarczych KfW, Fritzi Koehler-Geib.

Warto jednak zauważyć, że obroty w handlu spożywczym wzrosły o 6 procent. Ma to swoje podłoże w tym, iż Niemcy chętniej niż kiedykolwiek nabywają produkty przez Internet i trzymając się restrykcji sanitarnych, częściej skłaniają się ku sprzedaży wysyłkowej. Obroty tutaj wzrosły aż o 32,6 procent.

Przeczytaj również: Schetyna wrzucił zdjęcie z treningu. „Nad selfiakami to musisz jeszcze popracować”

Przeczytaj również: Hit Internetu. Joanna Mucha chciała podlizać się Hołowni, ale wyszło niezręcznie: „Więc jak jest wykształcony?”

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 2 099 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj