Z przeprowadzonego badania IBRiS wynika, że Grzegorz Schetyna ma poważne powody do zmartwień. Jego popularność dramatycznie spada i wydaje się, że nie ma odwrotu od tej tendencji. Prawdopodobnie do tak słabego poparcia przyczyniły się ostatnie afery, które wyciekły do mediów i w bardzo złym świetle postawiły Platformę Obywatelską.

Sondaż czarno na białym pokazał, że Polacy ufają przede wszystkim Mateuszowi Morawieckiemu i Andrzejowi Dudzie, którzy zajęli pierwsze miejsca w rankingu zaufania. W pierwszej trójce znalazła się także Małgorzata Kidawa-Błońska, a na czwartym miejscu Jarosław Kaczyński. Grzegorz Schetyna odnotował natomiast najgorszy wynik w historii tego badania.

Najnowsze wyniki pokazały, że premierowi Morawieckiemu ufa 45,1 proc Polaków, natomiast prezydentowi Dudzie 44,3 proc. Małgorzata Kidawa-Błońska otrzymała wynik na poziomie 40,6 proc.

Sytuacja lidera PO stale się pogarsza. W badaniu jedynie 13,3 proc zadeklarowało, że darzy polityka zaufaniem. Gorzej niż Schetyna wypadł jedynie Janusz Korwin-Mikke, o którym pozytywnie wypowiedziało się zaledwie 10,1 proc.

Poniżej sondaż IBRiS, którym podzielono się na Twitterze.

źródło: telewizjarepublika.pl 

(Visited 60 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Morawiecki popadł w potężny konflikt z Sasinem. "Doszło do ostrej wymiany zdań. Mogą polecieć głowy"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj